آیین نامه

آیین نامه رعايت و حمایت از حقوق مالکیت معنوی، بین المللی منابع دیجیتالی

 

“حق مؤلف، حق بهره مندی مادی و معنوی از هر اثر علمی،ادبی و فرهنگی را می گویند که به پدیدآورنده اثر (نویسنده، مؤلف، مصنف، مدون، شاعر، آهنگ ساز، نقاش، ترانه سرا، و مانند آنان) داده می شود”

 

حقوق مولفین و محدودیت های قانونی

کاربران دانشکده علوم پزشکی گراش موظف به رعایت، “قوانین و حقوق مولف” و ” مفاد قراردادهای منابع الکترونیک”، در مورد تمامی منابع قابل دسترس از طریق کتابخانه ها و شبکه  اطلاع رسانی دانشکده می باشند.

 

 محدودیت حقوق مولفین

امکان کپی، انتشار، توزیع، بارگذاری در سایت، نمایش و اجرای تمامی منابع دارای حق مولف، بدون اخذ مجوز کتبی ازصاحب آن منبع، وجود ندارد.

                                              

محدودیت های قانونی

  • استفاده از منابع الکترونیک و دیجیتال خریداری شده، محدود به کاربران دانشکده علوم پزشکی گراش و برای تامین نیازهای تحقیقاتی، آموزشی و مطالعات شخصی ایشان است. استفاده تجاری از این منابع به هرشکل ممنوع است.
  • بر اساس قراردادهای متمرکز منابع الکترونیک از سوی وزارت بهداشت، کاربران اجازه ارسال منابع یا بخش‌هایی از آن را به شبکه های اجتماعی، دراختیار گذاردن رمز عبور و دسترسی خود به سایر افراد غیرمجاز، استفاده تجاری، فروش و دانلود منابع به صورت پیوسته و یا باز نشر، توزیع مجدد یا بارگذاری آن‌ها در سایر سایت ها را ندارند.
  • در صورت وجود هرگونه تضاد، شرایط و ضوابط قراردادهای امضاء شده در معاونت تحقیقاتو فناوری وزارت بهداشت، با ناشرین مختلف، ملاک عمل خواهد بود.