ارتقای علوم پزشکی گراش در جدیدترین رتبه‌بندی «وبومتریک» دانشگاه‌های جهان

دکتر حکیمه اکبری معاون آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی گراش، از ارتقای ۱۲۰۴ پله‌ای جایگاه دانشکده علوم پزشکی گراش در جدیدترین رتبه‌بندی وبومتریک دانشگاه‌های جهان نسبت به دوره قبل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی علوم پزشکی به نقل از مفداگراش ،دکتر حکیمه اکبری در این باره گفت : ” در این نظام رتبه بندی ، دانشکده علوم پزشکی گراش در جولای ۲۰۲۱ در مقایسه با ژانویه ۲۰۲۱ ، با ارتقای ۱۲۰۴ پله ای جایگاه در رتبه بندی جدید ( ۱۵ درصد پیشرفت) ، از جایگاه ۷۸۴۲ به جایگاه ۶۶۳۸ جهان ارتقاء پیدا کرد. “

وی در خصوص معرفی این نظام رتبه بندی جهانی توضیح داد : ” این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وبسایت های دانشگاهی آنها می پردازد. بر این اساس وبسایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بر اساس سه شاخص تعداد ارجاع یا لینک های برقرارشده از سایر سایت ها به سایت دانشگاه ، تعداد استنادات ۲۱۰ نویسنده پراستناد دانشگاه در google scholar و تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین ۱۰% مقالات پراستناد موضوع مربوطه در سایت SCLmago ارزیابی و رتبه بندی می شوند.”

معاون آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی دانشکده از همکاری مدیریت آمار و فناوری اطلاعات، روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش و تمامی اساتیدی که در پیشبرد اهداف دانشکده علوم پزشکی و ارتقا شاخص‌های علمی نقش داشتند تشکر کرد.

«وبومتریک» چیست و ارتقای جایگاه دانشکده علوم پزشکی گراش کجاست؟
در آخرین رتبه بندی وبومتریکس (جولای ۲۰۲۱) که بر اساس شاخص‌هایی همچون تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل، تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرارشده از سایر سایت‌ها به وب‌سایت دانشگاه، تعداد استنادات نویسندگان پُراستناد برتر دانشگاه و تعداد مقالات دانشگاه در بین ده درصد مقالات پُراستناد موضوعات مربوطه در سایت SCImagoرزیابی و رتبه‌بندی می‌‌شوند، دانشکده علوم پزشکی گراش با ۱۲۰۴ رتبه ارتقا در جهان و یک رتبه ارتقا در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جایگاه ۶۶۳۸ جهان قرار گرفت.
«رتبه بندی وبومتریک» شاخصی است برای رتبه بندی وب سایتهای دانشگاهها و مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی دنیا که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا تهیه شده است. وبومتریک ۳۵۰۰۰ دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها سالیانه دو بار در ماه های ژانویه و جولای تحلیل می کند.